handlowy@iparts.pl

tel. 22 884 65 45

 

28 kwietnia 2016

Kilkuletni samochód ciężarowy

Jakie jest marzenie każdego kierowcy tira? Móc jeździć nowym samochodem ciężarowym, który będzie bezproblemowo eksploatowany przez minimum 5-10 lat. Niestety, nie ma ciężarówki bez wad. Znajdziemy egzemplarze, gdzie poszczególne podzespoły będzie charakteryzować wysoka trwałość i długa żywotność. Z intensywną eksploatacją żadna z części do samochodu ciężarowego jednak nie wygra.


Zacznijmy od tego, że zużycie eksploatacyjne to de facto zabezpieczenie dla przemysłu motoryzacyjnego, gdyż wyliczono, że tworzenie zbyt trwałych części do tirów nie służy branży i może ją narazić na liczne straty. Ponadto, prócz naturalnego zużycia poszczególnych podzespołów, należy mieć także na uwadze przedwczesne awarie, których należy się pozbyć. Wymiana części do ciężarówek niestety do tanich nie należy…


Droga naprawa ciężarówki


Liczy się nie tylko, jaki przebieg wytrzymają poszczególne części do aut ciężarowych, lecz także, ile kierowca zapłaci za ich nieuniknioną wymianę. Niestety, ale niezawodność kosztuje… i nie chodzi tu o cenę samochodu ciężarowego, lecz problem, który pojawia się w momencie wystąpienia bolesnej dla pojazdu awarii. Szybko okazuje się, że za wymianę poszczególnych podzespołów trzeba będzie zapłacić duże sumy, które z reguły wyraźnie naruszają budżet właściciela.


Nowoczesne, skomplikowane, drogie


Innowacyjność także ma swoją cenę. Im bardziej skomplikowana konstrukcja samochodu ciężarowego, tym wyższe koszty jego utrzymania. Nowoczesne ciężarówki to pojazdy, w których zastosowano multum zaawansowanych technologii, które co prawda przyczyniają się do bezpieczniejszej i bardziej komfortowej jazdy, lecz tym samym generują wysokie koszty naprawy ewentualnych usterek. Ponadto, obecne tiry przesycone są wszelkiego rodzaju elektroniką, która oczywiście okazuje się dosyć podatna na awarie.


Ratunkiem części zamienne do ciężarówek


Decydując się na naprawę w autoryzowanym serwisie łatwo wdepnąć w finansową minę. Łatwości w doborze części odmówić tego typu serwisom nie można, lecz bajońskie koszty wymiany poszczególnych części do samochodów ciężarowych potrafią mocno uderzyć po kieszeni. Na szczęście, istnieje opcja zakupienia tańszych części online:  https://www.iparts.pl/czesci-do-ciezarowek/, gdzie znajdziecie wysokiej jakości części zamienne do ciężarówek, których jakość i trwałość nie odbiega od oryginałów oferowanych w ASO.


Tacy producenci jak Sachs, Kager, Valeo, Magneti Marelli, Swag i Delphi to producenci części zamiennych, którzy zaopatrują także znane koncerny motoryzacyjne w podzespoły do montażu fabrycznego. Warto dodać także, że części do tira oferowane jako zamienniki, powstają na tej samej linii produkcyjnej co części oryginalne. Jedyna różnica to brak firmowego opakowania, a co za tym idzie - niższa cena. Prosty rachunek.

Created with WebWave CMS

Skontaktuj się z nami

mail: handlowy@iparts.pl

tel. 801 000 184, 22 884 65 45

www: www.iparts.pl

Znajdź nas na:

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.